News


Gatema Holding expanduje na slovenský trh ERP systémov

17.01.2022

Gatema Holding s.r.o. vstupuje so 60% podielom do slovenskej firmy d2B s.r.o., ktorá poskytuje IT služby v oblasti podnikových informačných systémov. Zostávajúci podiel zostáva v pôvodnej vlastníckej štruktúre.

Obidve spoločnosti sú dlhoročnými partnermi Asseco Solutions, a.s. Gatema pôsobí na trhu informačných systémov takmer 30 rokov a zameriava sa predovšetkým na predaj a implementáciu ERP HELIOS iNuvio do segmentov SME. d2B sa naopak venuje dodávkam HELIOS Green a HELIOS Nephrite pre segment enterprise.

„Jedním z cílů této akvizice je posílení příležitostí implementace ERP systému HELIOS Nephrite a získání rozmanitého portfolia zákazníků. Zároveň se zvýší pokrytí služeb pro stávající i potenciální zákazníky v obou zemích s možnostmi vzájemného sdílení kapacit. Vzniká tak silný tým zkušených a kvalifikovaných odborníků“, uviedol Stanislav Sýkora, CEO a predseda konateľov spoločnosti Gatema Holding s.r.o. Obidve firmy majú bohaté skúsenosti s vývojom a implementáciou podnikových informačných systémov. Pre ďalší rast je akvizícia krokom, ktorý pomôže posilniť pozíciu Gatemy na Slovensku a d2B v Česku. „Přínos pro zaměstnance obou firem je určitě pozitivní, v podobě posílení stability společnosti, solidního finančního zázemí i postavení na trhu“, říká František Vlk, majoritní vlastník Gatema Holding s.r.o. „Sme nesmierne radi, že sa akvizícia so spoločnosťou Gatema Holding podarila. Naše silné stránky a portfólio služieb sa vzájomne dopĺňajú, z čoho budú profitovať obidve spoločnosti. Máme ambíciu rozvíjať aktivity v segmente enterprise v Českej republike a toto strategické partnerstvo nám k tomu môže významne napomôcť“, doplnil Marián Adzima, spoluzakladateľ a konateľ d2B s.r.o.

O Gatema Holding s.r.o.
Firma vznikla v roku 1992 v Boskoviciach a v súčasnej dobe je významným hráčom na poli informačných technológií a rešpektovaným európskym výrobcom dosiek plošných spojov a tiež vývojárom audiovizuálnych systémov pre zdravotnícke zariadenia. Gatema Holding s.r.o. zamestnáva v Boskoviciach, Brne a Třebíči viac ako 190 zamestnancov a obrat za minulý rok presiahne čiastku 300 miliónov českých korún.
Viac informácií o Gateme:  www.gatema.cz a  www.gatemait.cz

Tento web používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti cookie súbory. Pokračovaním na stránke súhlasíte s ich použitím. . Viac informácií
?>